Patronka

Św. Teresa
z Avila
Szachowy Turniej Metropolii Sankt Petersburg

Sankt Petersburg, 04 listopada 2014 r.

Szachy szybkie bez groźby ekskomuniki.

W dniu 04 listopada 2014 w odbyły się w centrum duchowym i wychowawczym przy katedrze w Sankt Petersburgu, pierwsze mistrzostwa duchowieństwa prawosławnego metropolii Sankt Petersburg w szachach szybkich, na dystansie 7 rund, 10 minut na partię dla każdego zawodnika. W Mistrzostwach wzięło udział 8 księży prawosławnych. Z wynikiem 6 punktów z 7 wygrywa ksiądz Konstantin Slepinin.
Po zakończeniu turnieju. W środku autorka informacji o nim - Maria Butuk.
Uczestnicy podczas rundy na sali gry.


Przypomnijmy, że przez wiele wieków Kościół Katolicki jak i Kościół Prawosławny miał negatywny stosunek do gry w szachy. Warto zauważyć, że starożytna gra porównywana była do hazardu i pijaństwa. W Rosji Kościół prawosławny zabronił gry szachy pod groźbą ekskomuniki w 1262. Jednak, pomimo zakazów religijnych, zarówno w Europie jak i w Rosji gra nadal się rozprzestrzeniała i rozprzestrzenia. Wśród duchowieństwa nie było to mniej widoczne niż w innych warstwach społecznych. Z biegiem czasu, walka na szachownicy dalej trwała, ale już nie jest uznawana za grzech, ani wśród świeckich ani wśród duchownych.Organizator turnieju - ks. Dimitrij Dmitriew.


Archiprezbiter - Igor Zawarinskij.


Ks. Gieorgij Hristich.


Wsparcie rodziny może się przydać.


W głębi narada sędziowska.


W środku, z wynikiem 6 punktów zwycięzca, ks. Konstantin Slepinin.

Maria Butuk
Mistrzyni Międzynarodowa

Źródło: www.ruchess.ru - Рапид без угрозы отлучения.

webmaster:  © NET-SET™ 2007Strona zoptymalizowana dla nowych przeglądarek FireFox, Opera, Internet Explorer 7 i rozdzielczości 1024x768.

Witryna oparta całkowicie o CSS XHTML DIV JAVASCRIPT FLASH. Wszelkie prawa zastrzeżone dla NET-SET Paweł Wołoszyn. Kopiowanie, używanie, odnoszenie się i publikacja wszystkich elementów witryny pod względem merytorycznym i technicznym bez zgody właściciela i webmastera
ZABRONIONE!